Вмикати освітлення в деяких приміщеннях або на вулиці на весь темний період нерозумно. Щоб світло горіло тільки тоді коли потрібно, в ланцюг живлення світильника ставлять датчик руху. У «нормальному» стані він розриває ланцюг живлення. При появі в зоні дії якогось рухомого предмета, контакти замикаються, освітлення вмикається. Після того, як об'єкт пропаде із зони дії, світло вимикається. Такий алгоритм роботи відмінно показав себе у вуличному освітленні і у висвітленні підсобних приміщень, коридорів, підвалів, під'їздів і сходів. Загалом, у тих місцях, де люди з'являються тільки періодично. Так що для економії і зручності краще поставити датчик руху для включення світла. Після монтажу, датчик руху для включення світла необхідно налаштувати. Для налаштування майже всіх параметрів на корпусі є невеликі поворотні регулятори. Їх можна повертати, вставивши в проріз ніготь, але краще використовувати маленьку викрутку. Для тих датчиків, які кріпляться на стінах, спочатку треба виставити кут нахилу. Вони закріплені на поворотних кронштейнах, за допомогою яких і змінюється їх стан. Його треба вибрати так, щоб контрольована область була найбільшою. Точні дати рекомендації не вийде, так як це залежить від вертикального кута огляду моделі і від того, на якій висоті ви його повісили. Регулювання датчика руху починається з вибору кута нахилу Оптимальна висота установки датчика руху — 2.4 метра. В цьому випадку навіть ті моделі, які можуть охоплювати всього 15-20° по вертикалі контролюють достатній простір. Налаштування кута нахилу — це дуже приблизне назва того, чим вам доведеться займатися. Будете потроху змінювати кут нахилу, перевіряти, як спрацьовує в такому положенні датчик з різних можливих точок входу. Нескладно, але клопітно. Чутливість На корпусі ця регулювання підписана SEN (від англійського sensitive — чутливість). Положение можно менять от минимального (min/low) до максимального (max/hight).
Это — одна из самых сложных настроек, так как от нее зависит будет ли срабатывать датчик на мелких животных (кошек и собак). Если собака большая, избежать ложных срабатываний не удастся. Со средними и мелкими животными это вполне возможно. Порядок настройки такой: выставляете на минимум, проверяете, как срабатывает на вас и на обитателей меньшего роста. Если необходимо, понемногу чувствительность увеличиваете.
Время освещения — от 3 секунд до 15 минут. Вставлять его надо все также — поворотом регулировочного колеса. Подписано обычно Time (в переводе с английского «время»).
Время свечения или время задержки — выбираете как вам больше нравится
Тут все относительно легко — зная минимум и максимум вашей модели, примерно выбираете положение. После включения фонаря замираете и засекаете время, по истечении которого он отключится. Далее меняете положение регулятора в нужную сторону.
Уровень освещенности
Эта регулировка относится к фотореле, которое, как мы договорились, встроено в наш датчик движения для включения света. Эта регулировка подписывается LUX, крайние положения подписаны min и max. При подключении регулятор выставляете в максимальное положение. А вечером, при том уровне освещенности, когда вы считаете должен уже включаться свет, поворачиваете регулятор медленно к положению min до тез пор, пока лампа/фонарь
Цвета проводов датчика
Синий и коричневый – питание датчика
Синий и красный –цепь лампы.